den  /  noc
ZO OS KOVO Doprava TŽ a.s. OJ 950
Výroky nadřízených: zaměstnanec nemá co mluvit do výše své mzdy. Mzdu nařizuje zaměstnavatel.
-- Žádost zaměstnance o navýšení mzdy.

» Zbyněk Fiala: Proč máme hladové mzdy

 veřejný     OS KOVO OJ 950 | 31.7.2016

Může si dnes někdo dovolit pracovat za pouhých 10 600 korun ? Proč si naše republika nemůže dovolit lepší mzdy ? České firmy jako dojné krávy pro zahraniční majitele ?


V článku na webu vaše věc.cz Zbyněk Fiala polemizuje, proč máme v naší republice s porovnáním se západními zeměmi EU tak nízké mzdy. Čerpá také z názorů docentky Švihlíkové a nejmenovaného podnikového ekonoma zahraniční firmy.


I my se můžeme zamyslet nad tím, proč máme v naší společnosti výrazně nižší mzdy než mají zaměstnanci v mateřské společnosti, byť pracujeme na stejném místě, ve stejném prostředí a přispíváme nemalou měrou k výrobě produktů.


Vidíme jisté paralely s obsahem článku Zbyňka Fialy, jen v menším, místním měřítku. Proč i přes dostatek práce (patříme ke společnostem, které mají v celé skupině Moravia Steel nejvíce přesčasových hodin na osobu), má naše firma střední velikosti velmi nízké zisky ? Dle našeho názoru s přihlédnutím k počtu zaměstnanců by měly být tyto zisky násobně vyšší. Nízká produktivita práce ? Nedokážeme si představit, jak by lidé měli ještě více pracovat. Nonstop ? Běhat, nejíst, létat ?


Zamysleme se tedy nad těmito otázkami, a hlavně nad možnostmi, jak tyto rozdíly ve mzdách eliminovat.Zdroj: internet

Nacházíte se: Domů / Úvod
 ARTsystem
© Created by Arton