den  /  noc
ZO OS KOVO TŽ OJ 519 - VLs
Dřív rozbiješ atom, než pomluvu.
-- Albert Einstein

Odborový svaz


»Kdo to jsou odbory

Jsou ze zákona legitimním zástupcem zaměstnanců při prosazování jejich potřeb, zájmů a řešení problémů se zaměstnavatelem.

Jsou organizací, kterou si platíte proto, aby vám byla prostřednictvím kolektivní smlouvy zajištěna vyšší mzda, lepší sociální podmínky, bezpečnost při práci, ochrana před neoprávněným propouštěním z práce, poskytnutí bezplatné právní pomoci, apod.

Jsou dobrovolným sdružením založeném na principu solidarity, ve které ostatní členové pomáhají jednotlivci při řešení jeho vážných problémů.


»Proč být členem odborů

Většina zaměstnanců není schopna si individuálně dojednat pro sebe přiměřené pracovní podmínky a mzdu odpovídající jejich profesi či vykonávané práci. Příčiny ? Strach, a ne vždy odpovídající schopnost argumentace a také neochota zaměstnavatele řešit oprávněné požadavky zaměstnanců.

  • Už od prvopočátku člověk využíval kolektivní sílu k obhajobě a uspokojování svých potřeb.
  • V legálně organizované síle je reálný předpoklad úspěšného dosažení cíle.
  • Odbory jsou jedinou možnou, zákonem uznanou organizací, která má právo prosazovat a hájit zájmy zaměstanců už na pracovišti.
  • Jen jako člen odborové organizace může každý uplatňovat své požadavky na vyjednávání kolektivní smlouvy, která garantuje mzdu, přiměřené sociální podmínky a podmínky bezpečné práce.

Nacházíte se: Domů / Úvod / Odborový svaz
 ARTsystem
© Created by Arton